Online

02.01.2018

Tweet

Віддамо шану минулому!

Відео передпроектних пропозицій реконструкції підземної частини споруд садиби «На гірці» під туристичний об’єкт в м. Рівне, по вулиці Соборна 3д, сформоване у жовтні-грудні 2017 року. Пропозиції беруть за основу раніше виконані ТВФ «Архсервіс» обмірні роботи, науково-технологічні дослідження матеріалів споруд та рекомендації по відновленню старих цегляних конструкцій (вік кладки щонайменше 10-12 ст. н.е., схоже, дуже давньої монастирської будівлі), вимоги по влаштуванню тимчасового збірно-розбірного навісу для ведення робіт, вимоги по створенню спеціальної залізобетонної плити яка накриває підземелля та захистить його від зовнішніх навантажень (саркофагу).

Пропозиціями врахована і поетапність робіт. Передбачено проведення у першій черзі обкопування об’єкту, консерваційних, реставраційних робіт, створення захисного саркофагу та відкриття первинного доступу до підземних споруд через тимчасовий склений тамбур (у наступному етапі він демонтується). Про це перша частина відео.

Створення ж повноцінного туристичного об’єкту передбачено другою-третьою чергою робіт, коли буде створено постійно діючий туристичний павільйон над підземеллями з умовами прийому туристів та невеликою фаховою експозицією, та буде побудовано інфраструктурний обслуговуючий блок, у якому розміститься наукова частина, реставраційні кімнати, фондосховища, приміщення адміністрації, екскурсоводів, охорони та технічні приміщення. Про це друга частина відео.

Такий підхід до унікального об’єкту дозволить надалі проводити дуже перспективні пошукові роботи у парку ім. Шевченка. Бо за попередніми результатами геофізичних досліджень, проведеними у 2008 році ДЦ «Рівне-Суренж», а у 2017 році міським Управлінням культури і туризму, у парку Шевченка на глибинах від 3 до 7 метрів зафіксовані чіткі сліди присутності підземних об’єктів пов’язаних з найдавнішою історією міста. Нас ще чекають сенсаційні знахідки!

Безперечно, що представлення реставрованих підземних споруд «На гірці», як об’єкту особливо цінної вікової категорії (до 10-12 ст. н.е.), стане подією державного рівня. Місто Рівне буде мати можливість представити світу свій найдревніший збережений та відреставрований об’єкт – родзинку світового рівня.

Після виконання усіх трьох черг реконструкції туристичний об’єкт «На гірці» змінить погляд на історію нашого міста, він суттєво подовжить її, як і позитивно вплине на подальші науково-пошукові роботи у парку Шевченка та у інших незабудованих місцях. Він значно покращить туристичну привабливість Рівного та створить умови включення міста в усі можливі переліки європейських туристичних фірм.

 

ТВФ «Архсервіс»

В. О. Дем’янов

 Відео джерело:  https://www.youtube.com/watch?v=RQbn-Euoc14