Online

11.11.2017

Tweet

У Неміллі, що на Рівненщині, встановили пам’ятник загиблим полякам у роки Другої Світової війни

Світлина від Andriy Smus.

Світлина від Andriy Smus.

Подивіться який красень -пам’ятник спорудили поляки своїм загиблим землякам у Неміллі, поблизу Бистричів.
У місцевій владі стверджують, що на регіональному рівні всі дозволи мають, навіть лист-звернення від польської сторони. А ось від основної профільної комісії у справах увічнення пам’яті, жертв війни та політичних репресій під керівництвом Святослава Шеремета не мають. Як вдалося з’ясувати з достовірних джерел , туди вже взагалі впродовж останніх років мало звертаються з таких питань. Вирішують все на регіональному рівні)
Відтак, лишається аплодувати нашим сусідам . Подивіться як було і як є нині .
Між тим, у Бистричах на території школи, де було сім розстрільних ям і куди фашисти в роки війни спільно із польськими поліцаями скидали замордованих в катівні українців, лише зараз мають намір встановити нормальний пам’ятний знак. І то – силами небайдужих волонтерів. А зараз там подвір’я школи, спортивний майданчик та невеличкий металевий пам’ятний хрест і скромна огорожа. А там, між іншим, лежить декілька десятків замордованих наших земляків.
P.S. Як стверджують очевидці , першою розстрільною ямою слугував колишній туалет, а коли він був вщент забитий трупами українців, почали копати інші ями.
Соромно за нас і боляче …
Чому поляки можуть,а ми ні?
Слава Україні чи шо? Гей!!!

Автор: Андрій Смусь