Online

28.03.2017

Tweet

Про історію краю та археологічні розкопки Тарас Максименко розповів студентам МЕГУ (ВІДЕО)

Поринути в минуле. Про історію нашого краю та археологічні розкопки сьогодні студентам МЕГУ розповів начальник управління культури і туризму Тарас Максименко.

Повернутися на кілька століть назад. Про історію свого краю, дослідження та археологічні розкопки палацу Князів Любомирських говорили у стінах МЕГУ. Гортали сторінки історії студенти факультету журналістики разом із начальником управління культури і туризму нашого міста.

Тарас Максименко, начальник управління культури і туризму м. Рівне:
– Якщо ми сьогодні подивимося на нашу історію, вся вона повторюється. Зараз час схожий на 1917 рік. Якщо надалі буде така ситуація і мова буде йти про федералізацію ми опинимося в 17-му столітті. Тому що удільний принцип, удільні князівства, і так історія повторюється постійно. Тому, якщо ми хочемо спрогнозувати майбутнє нашої держави, то ми мусимо чітко розуміти, як вона буде розвиватися, зважаючи на історичний досвід, який у нас є. Тому дуже важливо вивчати історію, щоб будувати майбутнє.

Однозначно підтримує такий погляд і декан факультету журналістики МЕГУ. Адже студенти – це майбутнє нашої країни, а відтак її доля у руках молодого покоління. Тому знаючи минуле, його проблеми, помилки і здобутки потрібно аналізувати та переносити тільки позитивний досвід у майбутнє.

Ольга Мітчук, декан факультету журналістики МЕГУ:
– Я завжди кажу для студентів таке: не знаєш історії – не будуватимеш майбутнього. Тобто те, що сьогодні студенти почують від Тараса Максименка, я думаю, суттєво підсилить роль світогляду навколо архітектурних та історичних пам’яток, які є в нас на Рівненщині. Це унікальні речі.

Наразі, унікальним для нашого міста є підземелля у парку Шевченка, палац князів Любомирських та замок Марії Несвицької, над розкопками та дослідженням яких активно працюють археологи. Адже у майбутньому ці об’єкти можуть стати візитівкою нашого міста.

Тарас Максименко, начальник управління культури і туризму м. Рівне:
– Палац зруйнований повністю, є тільки фрагменти. Зараз ми відкопали підхідний пандус палацу, далі задача археологів стоїть – знайти замок все-таки Марії Несвицької. Оборонний рів і вал ми вже віднайшли. Хотілося б щоб фрагменти саме замку нам вдалося знайти. Перспективним напрямком вважаємо роботу біля ЦНТІ, ближче до вулиці Шкільної.

Без минулого немає сучасного, а без традицій немає нового. Для народу його історія – це не просто минуле, а його душа.