Online

22.05.2018

Tweet

Презентували історично-документальне розслідування «Лукаве Людобуйство» (ВІДЕО)

фото: кадр з відео

У Рівному презентували історично-документальне розслідування трагічних сторінок історії Волині 1942–43 років. Фільм має назву «Лукаве Людобуйство» (у двох частинах). Як інформує кореспондент ERVE.UA, автор сценарію та режисер фільму – Андрій Смусь. Допомагали втілити ідею в реальність Українське товариство охорони пам`яток історії та культури Рівненської області в особі Петра Опанасюка, Михайла Стичишина, Ярослава Ткачука, Сергія Лейчука.

За переконанням авторів, представлена ними хронологія подій фільму має відіграти важливу роль у подальшому дослідженні історії краю, відтворенні правдивої історії україно-польських взаємин того часу. Яку ще й по нині обидві сторони трактують по-різному.

Нагадаємо, що саме на півночі сучасного Березнівського району Рівненської області протистояння двох імперських режимів, сталінського та гітлерівського, виявило свою особливу жорстокість та дволикість по відношенню до місцевого населення – заручника грабіжницьких інтересів чужинських режимів на споконвічній українській землі. Бистричі, Немілля, Вілля,– волинські села, де і донині кожен клаптик землі є мовчазним свідком тих кривавих подій.

«Сюжет фільму «Лукаве Ludobójstwo» побудований на українських та польських джерелах, на документах з архівів НКВД, на свідченнях з літописів УПА, і, що найважливіше, на спогадах ще живих свідків тих подій»,- розповідає автор сценарію та режисер фільму Андрій Смусь.