Online

31.07.2017

Tweet

Підземелля у парку Шевченка може виявитися старішим, ніж вважали раніше

Уже відібрано зразки матеріалів для дослідження

 

Сьогодні начальник міського управління культури Тарас Максименка повідомив про результати засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини.

За його словами, науковець-консерватор з НУВГП Оксана Байцар відібрала більше 20 матеріалів розчинів та цегли з підземель в парку ім. Шевченка для проведення петрографічної експертизи в інституті мінералів в Києві.

Опис майбутніх шліфів виконає спеціаліст з консервації пам’яток архітектури Стріленко Юлія Миколаівна (науковий співробітник НДІ пам’яткоохоронних досліджень МКТ України, технолог-реставратор та заслужений працівник культури України). Тарас Максименко висловив припущення, що таким чином, вік пам’ятки у парку Шевченка може бути скорегований найближчим часом в сторону древності.

Крім того, під час засідання консультативної ради об’єкт «На гірці» князів Любомирських – підземна частина, що нині огороджена парканом (поруч з фонтаном у парку Шевченка) та будівля лазні «Нептун» родини Зафрана (вул. Сагайдачного, 1) були остаточно визнано пам’ятками архітектури місцевого значення.

Окрім того, управління культури міста на розгляд науковому товариству подало список зі 140 нововиявлених памяток для включення їх до історико-архітектурного опорного плану.