Online

21.12.2017

Tweet

Перші Кунинські читання

Кунин. Село у якому в одному дворі – дві церкви. В якому частина вулиць “на горі”, а центр під нею. В якому найспівучіші люди, славна історія і неймовірно красива природа. Вперше у цьому чудовому селі 17 грудня були проведені перші Кунинські читання.


Цього дня до селища приїхала надзвичайна кількість гостей з різних куточків України. Адже, цей населений пункт за час свого існування пережив багато подій: його декілька разів дарували, купували, належало різним князям та підкорювалось різним законам. Але не дивлячись на всі ці події ,село вистояло і цьогоріч відсвяткувало 530 – річницю першої згадки про Кунин. І ось нарешті жителі та науковці села і області , вирішили розповісти суспільству більше про свій чудовий край.
Під час заходу усі присутні відвідали музей села та мали змогу побувати у Георгіївській церкві, яка була побудована ще у 1746 році. Тетяна Павлюк – кандидат педагогічних наук , яка виступила упорядником видання, презентувала книгу-візитівку Кунина «Прадавня батьківська земля – село Кунин». За її словами у книзі висвітлені найбільш важливі історичні події, які відбувались в селі , легенди, архітектурні пам’ятки. Звичайно, що все вмістити в цю книгу-візитівку неможливо, тому в планах є видання великої книги.
Голова правління Українського товариства, охорони пам’яток історії та культури в Рівненській області,  Сергій Лейчук розповів про дослідження і збереження історичної пам’яті Великої Волині – «Важливість збереження пам’яток матеріальної культури Великої Волині , мають велике значення у відтворенні правдивої історії України, краю, кожного села».
Аби не втрачати правдиву історії Волині та України, було вирішено та прийнято резолюцію, щодо ініціювання археологічних розкопок на місці замку.
Гостей села очікував приємний подарунок від учнів місцевої школи, які влаштували невеликий концерт і виконали пісні про Кунин, Волинь та Україну. Також на території селища проходив благодійний ярмарок, на якому усі бажаючі могли придбати сувенірну продукцію села, і таким чином, допомогти двом мешканкам Кунина.

Джерело: http://telegazeta.rv.ua/pershi-kuninski-chitannya/