Online

09.05.2018

Tweet

Фільм ЛУКАВЕ ЛЮДОБУЙСТВО виходить на телеекрани Рівненщини

Першим показ фільму починає телеканал “Рівне 1”, про що повідомляє сайт каналу – http://rivne1.tv/Info/?id=90566
Ось що говорить матеріал про цю подію.

“- Як відомо, на Рівненщині 2018-ий рік оголошений роком вшанування Тараса Бульби-Боровця, – розповів співавтор фільму Андрій Смусь.
– Восени минулого року, спільно з представниками Українського товариства охорони пам’яток історії і культури Рівненської області виїхали у відрядження до с. Бистричі, аби підготуватись до зйомок програми про Бульбу-Боровця.

Втім, після знайомства з директором Народного музею історії села Бистричі Степаном Ткачуком, наші плани змінились. Було прийняте рішення, попри все, спробувати відзняти документальний фільм про Бистричі та околиці у буремні 40-ві роки. Адже те, про що нам тут розповіли, просто перевернуло нашу уяву про національно-визвольні змагання на Волині у ті часи. Скільки жертв, скільки темних плям історії і скільки роботи для того, аби донести людям правду, гірку, але правду…

За словами Андрія Смуся, саме на півночі сучасного Березнівського району Рівненської області протистояння двох імперських режимів, сталінського та гітлерівського, виявило свою особливу жорстокість та дволикість по відношенню до місцевого населення – заручника грабіжницьких інтересів чужинських режимів на споконвічній українській землі.

– Бистричі, Немілля, Вілля, – волинські села, де і донині кожен клаптик землі є мовчазним свідком тих кривавих подій. Думаю, ми зобов’язані належно вшанувати наших полеглих предків. Тому найближчим часом, силами волонтерів планується встановлення меморіалу, загиблим за Україну у Бистричах неподалік від колишньої катівні. Також після перегляду фільму, гадаю, у істориків, краєзнавців, дослідників може виникнути інтерес до подальшого дослідження…”

Канал сповіщає і дату і час першого показу:
9 травня, о 18:45 (перша частина) та о 19:20 (друга частина)