Online

20.10.2017

Tweet

Час історії древнього Рівного настав

Сьогодні дійсно великий день. Кожен день присвячений дослідженням історії міста Рівного для справжніх патріотів – є величним днем.
Рік тому, коли почалися дослідження підземель в парку – ми вимушені були долати великий скепсис як частини представників офіційної науки так і поодиноких пересічних рівнян. Які лише гіпотези не висувалися з приводу розкопаного в парку – і підземний хід Станіслава Любомирського, і рештки палацику «На гірці», дехто, навіть, висував ідею про якийсь льох.
І якби не самовідданість волонтерів і членів товариства «Родовід», то об’єкт скоріше за все був би вже засипаний піском та заасфальтований. Саме завдяки їх небайдужості та самовідданості вдалося досягти таких результатів.
Загалом, без жодного бюджетного фінансування, за час розчистки пам’ятки історико-культурної спадщини було вкладено 180 тисяч меценатських коштів (це і людиногодини, і робота техніки, і накриття, і ескалатор і т.д.)
Дозвольте подякувати усім причетним волонтерам та згадати найвідданіших справі людей: духовного натхненника та ідеолога розкопок – Опанасюка Петра, архітектора-містобудівельника Дем’янова Валентина, підприємця та учасника АТО Себала Костянтина, музиканта та творчу особистість Старжинського Євгенія, відданого патріота міста Алексєєва Олександра, голову Товариства пам’яток історії та культури Лейчука Сергія та усіх небайдужих та причетних до розчистки та становлення рівненських підземель. Особлива подяка небайдужим краєзнавцям: Байцар Оксані, Палецькому Едуарду, Гудзію Василю, Маслову Дмитру, Данильчук Галині, Дейнезі Юрію, Булизі Віктору, Харвату Олександру та іншим небайдужим краєзнавцям.
Насьогодні, ми маємо з вами науково доведену подібність даного об’єкту з древніми об’єктами Х-ХІІ століття. Техніко-технологічна експертиза стверджує: «Цілком вірогідно, що «На гірці» в центрі сучасного міста була територія стародавнього поселення, де збереглися залишки споруд різних історичних періодів. Адже нині Рівне є центром густо населенного регіону, де в прадавні часи існували поселення різних історичних періодів».
Нині – це памятка архітектури з підтвердженим статусом.
На який замовлений та виготовляється 5-ти стадійний проект, який передбачає консервацію, реставрацію та перетворення даного об’єкту культурної спадщини у туристичний атракційний об’єкт.
І найголовніше – на усе це вже є кошти. Вигране грантове фінансування Європейської комісії у Брюселі. Підтвердження про перемогу вже надійшло. Готується контракт для підписання, який регламентуватиме усі подробиці реалізації проекту.

З повагою, начальник управління
культури і туризму Рівненського міськвиконкому Максименко Т.А.