Online

05.06.2017

У Рівному біля Краєзнавчого музею будувати заборонено! (ВІДЕО)

На стадії розробки. Історико-архітектурний план Рівного буде тільки у вересні. Сьогодні львівські фахівці презентували тільки напрацювання, які вдалося зробити та обговорили робочі моменти. Нагадаємо, нагальною проблемою у розробці такого плану стали скандальні будівництва  у нашому місті, зокрема, і біля Краєзнавчого музею.

Ніякого будівництва біля краєзнавчого музею бути не може. Підтвердженням того є проведена робота львівськими фахівцями, які займаються розробкою історико- архітектурно опорного плану нашого міста.

Лідія Горницька, розробник історико-архітектурного плану:

– Є прописана база, є історичне місце, визнане, коли вже памятка, навіть, згідно законодавства, статус охорони, він уже є. І закон працює як для пам’ятки. Тобто, тут взагалі не йде мова про те, що ми мали боротися, за те, щоб на даху музею не збудували 24 поверхи. Це повний абсурд. 

Рівне, до цього часу, не мало історико-архітектурного плану. Одним із поштовхів щодо його розробки стали  незаконні будівництва, які почали зводитись у нашому місті.

Тарас Максименко, начальник управління культури і туризму м.Рівне:

– Ми маємо, в принципі, що охороняти. А яким документом – ми не мали. Історико-архітектурний план має зробити так, щоб ці пам’ятки були у безпеці, адже поки вони під загрозою будівельників, які знахабніло захоплюють і будують.

На сьогодні, львівські спеціалісти представили на розгляд тільки напрацювання. Хоча попередньо, 1 червня, мав бути готовий план повністю. Натомість, його презентацію перенесли на середину вересня.

Лідія Горницька, розробник історико-архітектурного плану:

– Майже завершено всі роботи по натурних дослідженнях. Ті, які мають бути проведені, історичні матеріали опрацьовані. І зараз ми розпочали роботу по проектно-регулятивному розділу.

Саме цей документ буде прописувати дії, режими, можливості та збереження надбань культурної спадщини міста. В результаті зустрічі, вирішили створити комісію, яка контролюватиме процес розробки плану.